FDC - fireshow improvisations

http://www.plzen2015.net/home-page/pozvanka-prvni-rocnik-land-artoveho-festivalu-remind/

První ročník land artového festivalu reMIND


lomecek první ročník land artového festivalu reMIND, který je součástí regionální linie projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. V Lomečku u Starého Klíčova vystoupí 6.-7. září 2013 čeští i zahraniční hudebníci, představí se zde DJové české i mezinárodní scény, ale také anglický hráč na největší gongy v Evropě.

Festival je kromě kvalitního hudebního obsazení zajímavý především svým pojetím, a to nejen výběrem místa konání, ale také zodpovědným přístupem ke krajině. Na festivalu se bude třídit odpad, používat recyklovatelné nádobí, plakáty budou tištěné na recyklovaném papíře. V budoucnosti chceme také využívat kompostovací toalety a kořenové čističky.

Letos jde o první ročník, festival by se měl konat i v letech 2014 a především 2015 na různých místech Plzeňského kraje.Naším dlouhodobým cílem je najít prostor, ideálně v některé ze zaniklých obcí v pohraničí Plzeňského kraje a symbolicky tam obnovit život. Rádi bychom vytvořili podmínky pro kontinuální komunitní činnosti, zejména ve smyslu znovuobjevení vztahu člověka ke krajině a k sobě samotnému. Prostory zaniklých obcí či míst, na kterých se dříve lidé scházeli za účelem duchovního hledání (zaniklé kostely a podobně), se zdají být ideálním místem přímo volajícím po „znovuobjevení“, nemluvě o jejich Geniu loci, který lidem citlivým (umělci, kreativní lidé a děti) může pomoct k vytvoření významných uměleckých a dlouhodobě udržitelných, nejen uměleckých děl.

Dál bychom festival rádi zapojili do sítě tzv. transformativních festivalů, což jsou mezinárodní setkání, využívající hudbu a umění jako médium ke spojení lidí s odlišným sociálním, uměleckým, ekonomickým či náboženským zázemím z celého světa.  Setkání se odehrávají většinou na speciálních místech v „posvátné“ krajině, nabízí návštěvníkům prostředí bez log korporátních firem a jsou velmi přátelské k přírodě.

Místo konání: Lomeček, Starý Klíčov – Mrákov (GPS: 49°23’30.26″S, 12°57’53.03″V)

Termín: 6. – 7. 9. 2013 od 20:00 hodin

07.09.2013 - od 21:00 do 23:00


Copyright © 2012 FireDance Company | firedance@firedance.cz |webdesign: jakub.janda@gabriel.cz